Evet, Kitabı Mukaddes Tanrı Sözü'dür!

Kitap Ehli'nden Sorulara Yanıtlar

Her yıl dünyada Kitabı Mukaddes (Tevrat, Zebur ve İncil) ve bölümlerinden toplam beş yüz milyondan fazla satılmaktadır. Türkiye'de halkın İncil'i daha kolay anlayabilmesi için İncil, çağdaş Türkçe'ye çevirilmiştir.

Ne yazık ki, birçok kişi mevcut Kutsal Kitap'ın sahte olduğu saplantısından kurtulamayarak onu okumak istemez. Hatta bilgi edinmekten bile çekinir. Oysa önyargısız olarak ellerine alıp okurlarsa Tanrı'nın gerçeğini görebilirler. Birçoğu bunu yapmaz çünkü kulaktan dolma öğrendiklerine göre Tevrat ve İncil değiştirilmiştir.

İşte bu kitapta amaçladığımız, bu temelsiz iddialara tatmin edici bir cevap verip Kutsal Kitap'ın güvenilirliği ve mükemmelliğini ortaya koymaktır. Fakat hiç kimse bu amacı Hıristiyanlığı savunmakla karıştırmasın, çünkü birçok yönden "Hıristiyan alemi"nin Kutsal Kitap'la alâkası yoktur. Hatta Türkiye'de Hıristiyanlık olarak bilinen bazı olaylar Kutsal Kitap'ta öğretilenlere tamamen aykırıdır. Bu yüzden biz, sizinle birlikte, insanın veya dinin yarattığı geleneklere değil de, asıl kaynaklara bakmak istiyoruz.

Other Books By Lütfi Ekinci

Year: 
1993
ISBN: 
975-7889-00-8

Comments

İncil şurdan indiriliyor https://market.android.com/details?id=net.bible.android.activity

Yahu android telefon kullanıyorum indirme linkini aramaktan sıkıldım her tıklamada başka yer çıkıyor..... nerden indiricem türkçe kutsal kitabı?

Merhaba kitabi mail adresime gonderebilir misiniz? Pdf indirebiliyorum sadece

Add new comment