Tarihte Hristiyan Türkler: Azizleri ve Şehitleri

Hristiyan Türk. Ne kadar kulağa yabancı bir kavram değil mi? Kimileri diyecek ki bir Türk’ten Hristiyan olmaz. Fakat tarih aksini göstermektedir. Çuvaşlar, Yakutlar, Batı Kumanlar, Peçenekler, Karamanlılar, Gagavuzlar tarihte İslam’ı ağırlıklı olarak reddedip Hristiyanlığı benimseyen Türk kavimleri olarak yerlerini almışlardır. Bunların çoğu Ortodoks, az bir kısmı da Katolik ve Protestan olmuştur.

Daha fazla inciltarihi.com'dan öğrenebilirsiniz.

About the Author

Marc Madrigal

Evli ve iki çocuk babası olan Marc Madrigal 2006 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Dili ve Edebiyat bölümünden mezun olduktan sonra 2009 senesinde Phoenix Seminary ABD'de Hristiyan İlahiyatı üzerinde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 5 dil bilen Madrigal, araştırmalarını erken dönem Hristiyanlık tarihi ve Kutsal Kitap dönemi arkeolojisi üzerinde yoğunlaştırmaktadır. Araştırmalarını www.inciltarihi.com sitesinde yayınlayan Madrigal aynı zamanda İstanbul Protestan Kilisesi Vakfı yönetim kurulu üyesidir.

Other Books By Marc Madrigal

Comments

ben lubnan ilahiyat fakultesinde okuyan bir ogrenciyim biliyoruz ki ortodoks doktrinlerine ait pek bi kaynagimiz yok boyle dinsel kitaplari nereden ve nasil tedarik edebiliriz

Sağol şimdi düzelttik

ePub'ı indirdim dosya bozuk çıktı :/

Add new comment