Yunus

Kurtuluş Rab'den Gelir

Kerem Koç’un yazdığı Yunus hakkındaki bu yorum kitabını şiddetle tavsiye ediyorum. Neden mi? Çünkü canlı örnekler kullanıyor, şimdiye dek bu kadar kolay okunan ve anlaşılan bir yorum kitabı görmedim. Tanrı, Kerem’e güzel bir armağan vermiş ve o da bizim için bu armağanı kullanmış. Yunus kitabının mesajını anlamak isteyenler için çalışmalarında rahatlıkla kullanabilecekleri bir yorum kitabı. Okuyun, ne demek istediğimi anlayacaksınız!

   ―Engin Duran, Pastör

Tanrı’nın bu denli sevgisini kim anlayabilir? Hiçbir insanın hak etmediği bu inanılmaz sevginin şaşırtıcı boyutuna Kerem Koç, Kutsal Kitap’ın Yunus bölümünü açıklarken değinir. Gelmiş geçmiş en vahşi imparatorluklardan Asur’a da tövbe ve bağışlama kapısını açan RAB Tanrı, günahkârın telef olmasından hoşnut olmadığını ama her bir insanın henüz zaman varken tövbeyle kendisine dönmesini arzuladığını gözler önüne serer. Kitap aynı zamanda bir ayna görevi görerek bize kendi katı yüreğimizi gösterebilir.

   ―Hanspeter Tiefenbach, İncil Öğretmeni

Kutsal Kitap’ımız çok değerlidir ve O’nu çalışıp, O’nun hakkında derin düşünmemiz önemlidir. Kutsal Kitap’ı doğru anlamak ve uygulamak için yardımcı kitaplar çok faydalıdır. Ancak Türkçe kaynaklarımız (özellikle de Eski Antlaşma hakkında) azdır. Onun için Kerem’in Yunus hakkında yazmış olduğu yorum kitabı için çok sevinçliyim. Kutsal Kitap’ınızı açarak bu yorum kitabını okuyup kullanmanızı tavsiye etmek istiyorum.

   ―John L, Pastör

Genç ve çalışkan bir pastörden akıcı, zevkli ve sohbet tadında değerli bir yorum kitabı. Yunus’a bu pencereden mutlaka bakmalısınız! Evet, Yunus kim?

   ―Yavuz Kapusuz, Pastör

Eski Antlaşma’nın kısa fakat önemli karakterlerinden biri hakkında, iyi yazılmış bir Türkçe kitap gördüğüme çok sevindim. Pastör Kerem yalnızca iyi bir araştırma yapmakla kalmamış, aynı zamanda Türkçe konuşan ve Kutsal Yazılar’ı araştıran tüm inanlıların anlayabileceği ve yararlanabileceği bir dilde yazmıştır. Kitap yalnızca gerçekleri barındırmakla kalmaz, aynı zamanda Yunus’un günümüzde de anlaşılabilmesini sağlayacak açıklamalara yer verir. Pastör Kerem, kitabında İsrail ve Ninova’nın o zamanki kültürünü dikkatlice gözler önüne sererek, Tanrı’nın en hak etmemiş olana bile duyduğu merhameti, sevgiyi ve lütfu yüceltir. Duam o ki, bu kitap salt çeviriye değil de Türk kültürüne dayanan, özenle araştırılarak oluşturulan özgün birçok esere öncülük etsin.

   ―Carl Kaiser, Pastör

About the Author

Kerem Koç

2010 yılından bu yana Antalya Protestan Kilisesi’nde pastörlük yapmaktadır. Verdiği vaaz ve dersler kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmakta olduğu Via Christus Hizmetleri’nin internet sitesinde yayınlanmaktadır. Evli olan yazarın, altı yaşında bir oğlu vardır ve Koç çifti yakında dünyaya gelecek olan ikinci çocuklarını beklemektedir.

Topics: 
Publisher: 
Year: 
2014

Comments

ben bir muslumanim fakat gerçekten size helal olsun temiz saf bir sekilde dininizi anlatiyorsunuz.yaptiginiz guzel bir durum bence tebrik ederim.Ve okuyacagim bazilarini karsilastirmak ya da detayinizi ogrenmek adina :)

Sabırsızlıkla bekliyorum! genelde kitaplara hevesle başlar sonra hevesim kesildiğinde , yeniden arzum gelene kadar ara verirdim ama bu kitabı elime aldığımda bitirmeden başka bir kitaptan bir satır bile okumayı düşünmüyorum. Çünkü Kerem Abiye değer veriyorum. Bu siteyi takip etmiyor bile olabilir ama bunları yazmak istedim. '' yazmazsam çıldıracağım'' denir ya bazen, onun gibi bir şey. :) Son olarak ; Tanrı, Yaşam ve Sevgi...

Add new comment