Kilise Disiplini

Kilise İsa'nın Adını Nasıl Korur?
KİLİSE DİSİPLİNİ, SAĞLIKLI BİR KİLİSENİN İNŞASI İÇİN OLMAZSA OLMAZDIR
 
Peki kilise disiplinini tam olarak nasıl uygularız? Jonathan Leeman, bizi Kutsal Kitap'ta hiçbir vaka örneği bulunmayan, hiçbir listede yer almayan ve doğru bir şekilde sevgiyle düzeltmek için bir Kutsal Kitap çerçevesine ihtiyaç duyulan sayısız çeşitlilikte durumlarla ve günahlarla yüzleştiriyor.
 
Bu, yerel kiliseler için disiplini anlamaya ve uygulamaya yönelik teolojik bir çerçeve sunan ve bunun yanında, gerçek hayattan birçok örneği ve bunlara karşılık atılan adımları da içeren çağdaş ve anlaşılır bir kılavuz.
 
“Bu kitap fevkalade, türünün tek örneği bir teolojik çalışma. Bunun kilise disiplini hakkında belirleyici bir kitap olacağına ve önderlerimizin bu kitabı kılavuz olarak kullanmak isteyeceklerine inanıyorum.”
— J. D. GREEAR
 

About the Author

Jonathan Leeman

(MDiv, Southern Baptist Theological Seminary) Washington, DC'deki Capitol Hill Baptist Kilisesi'nin bir üyesi ve The Church and the Surprising Offense of God's Love adlı kitabın yazarıdır. Kendisi ayrıca 9Marks Hizmetleri'nde yayın yönetmeni olarak görev yapmaktadır ve aynı hizmetin eJournal platformunun editörüdür.
 

Other Books By Jonathan Leeman

Add new comment