Kilise İhtiyarları

Tanrı'nın Halkına İsa Gibi Çobanlık Etmek
ETKİLİ KİLİSE ÖNDERLİĞİ NASIL BİR ŞEYDİR?
 
Sohbet niteliğinde yazılmış olan bu kitapta, pastör Jeramie Rinne, Kutsal Kitap'ın kilise önderliğiyle ilgili öğretisine dayanarak ihtiyarlar için anlaması kolay bir “iş tanımı” sunuyor.
 
Yeni ihtiyarlar için pratik bir kılavuz sunan ve kilise üyelerinin ruhsal önderlerini daha iyi anlayıp desteklemelerine yardımcı olan bu kısa kitap, ihtiyarları çağrılarını lütuf, bilgelik ve net bir vizyonla yerine getirmeye teşvik edecektir.
 
“Jeramie Rinne, Kutsal Kitap’ın yerel kilisedeki ihtiyarların kimliği ve faaliyetiyle ilgili söylediklerini son derece faydalı bir dirilik ve netlikle açıklıyor. Bu hem ihtiyarların birlikte okuyarak fayda görmesine, hem de bir topluluğun, önderlerinin yaptıkları işin onlara yük değil de sevinç olması için dua edip onları desteklemesine yardımcı olacak bir kitaptır.”
— ALISTAIR BEGG
 

About the Author

Jeramie Rinne

(MDiv, Gordon-Conwell Theological Seminary), Hingham, Massachusetts'teki South Shore Baptist Kilisesi'nde kıdemli pastör olarak hizmet etmektedir. 9Marks Journal dergisinde düzenli olarak yazmasının yanında, Good Book Company adlı yayınevinde kişisel ibadet konusunda yazarlık yapmaktadır. Ayrıca, Simeon Trust'ın Kutsal Kitap açıklamasıyla ilgili atölye çalışmalarında da eğitmenlik yapmaktadır. Eşi Jennifer ve dört çocuğuyla birlikte Boston'ın güney kıyısında yaşamaktadır.
 

Add new comment